Shilajit

Shilajit, známý také jako mumio, je pryskyřice bohatá na minerály a stopové prvky, která se po tisíce let používá v ajurvédské medicíně. Podle současných poznatků má silné revitalizační účinky, pomáhá tlumit únavu, podporuje zdraví mozku, imunitní systém a účinně zmírňuje bolest. Obsahuje fulvovou kyselinu, huminové kyseliny, minerály a proteiny, které mají antioxidantní, antialergické a antimikrobiální vlastnosti, a jsou klíčové pro boj proti zánětům. Co to je shilajit?

 

1 položek celkem
zenforlife
1 249 Kč

Přírodní pryskyřice Shilajit z Himalájí nabitá tělu prospěšnými látkami.

45

Shilajit je také známý pro své antioxidační a protizánětlivé vlastnosti a v lidovém léčitelství je využíván pro širokou škálu neduhů. V ajurvédě je považován za rasajánu, což znamená, že se věří, že zvyšuje vitalitu a dlouhověkost. Je to adaptogen a biogenní stimulant, který podporuje lepší reakci těla na stres, jeho vysoký obsah antioxidantů může snížit poškození tkání spojené se stresem.

Zejména pro muže může mít Shilajit významné přínosy, jako je zvýšení počtu spermií, zlepšení jejich pohyblivosti a zvýšení hladiny testosteronu. Navíc podporuje mužskou plodnost, zlepšuje výkonnost a chrání srdce. Dále zlepšuje funkci paměti, pomáhá pacientům s Alzheimerovou chorobou, má antistárnoucí vlastnosti a pomáhá při aklimatizaci na výškovou nemoc.

Při každodenním používání Shilajit obsahuje přes 86 minerálů a stopových prvků, které jsou nezbytné pro lidské tělo, jako jsou křemík, železo, vápník, měď, lithium, hořčík, mangan, fosfor, sodík a zinek.